środa, 24 września 2014

Wstęp

Kiedy zaczęłam myśleć nad życiem Majki na początku szkolnego roku stwierdziłam, że jest zbyt idealne, czego od początku nie chciałam. Niestety wyszło inaczej, więc chcę zacząć od początku. Tamto zostanie jakby inną historią, która nigdy się nie skończy. Nie miałam pomysłu na dalsze losy „Idealnej Majki”, więc chcę trochę uciec do przodu… Chcę, żeby było inaczej i ich losy potoczyły się inaczej…
Dziś krótko chcę przedstawić wam najważniejsze osoby i losy głównej bohaterki do czasu zanim pojawiła się tutaj.
Główną bohaterką zostanie Maja Strid piętnastoletnia uczennica gimnazjum i córka trzydziestosiedmioletniej Katarzyny, która wychowała się w Polce, kiedy to na studia wyjechała do Wielkiej Brytanii, miała wtedy niespełna dziewiętnaście lat, rozpoczęła studia medycznie. Podczas studiów, które z początku nie szły jej najlepiej poznała Jack’a Strid wysokiego bruneta o ciemnych oczach, który był studentem drugiego roku studiów architektonicznych. Z początku chłopak był tylko zwykłym kolegą, ale po dwóch latach stał się kimś więcej, coraz bardziej się do siebie zbliżali… Pobrali się, a podczas przedostatniego roku jej studiów, przyszła na świat ich córeczka, przez kilka lat mieszkali w Anglii wraz z rodzicami Jack’a, Kristin oraz John’em, oraz ich najmłodszą córką- Kath. Druga siostra Jack’a- Izabell w tamtym czasie mieszkała już z mężem oraz dwójką pociech w Paryżu. Gdy Maja miała lat pięć wrócili do Polski, gdzie mieszkają do dziś.
Dziadkowie dalej mieszkają w Londynie. Izabell wraz z Danny’m oraz Damien’em lat siedemnaście, oraz Veronicą lat piętnaście w Paryżu. Kath wyszła za mąż za Ben’a i także ma dwie córki sześcioletnią Luę i dwuletnią Gabrielle, mieszkają w Londynie. Katarzyna jest kardiochirurgiem, a Jack jest architektem krajobrazu i ma firmy na całym świecie, więc dziewczynka albo często podróżuje albo zostaje w domu sama zazwyczaj na jeden-dwa dni ten czas najczęściej spędza z Rosie Evans swoją najlepszą przyjaciółką – dziesięć lat znajomości robi swoje. Rose jest piętnastoletnią dziewczyną, która przez większość dzieciństwa nie miała ojca, dopiero pięć lat temu jej mama związała się z mężczyzną na dłużej. Niestety prócz przyjaciółki ma jeszcze wroga… Właściwie to nie jest jej wróg. W każdym bądź razie Chloe, ucząca się dość dobrze dziewczyna z dobrej rodziny… ROZBITEJ rodziny, która trzyma się w ściśle określonym gronie osób, dość wredna i pyskata, przybyła do klasy Mai w wieku dziesięciu lat i wtedy była strasznie zamknięta w sobie, ale przy jej dwóch przyjaciółkach potem zaczęła się rozkręcać do tego stopnia, że osoby wokół zaczęły być do niej sceptycznie nastawione i starały się jej unikać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz